LIVKOM er dannet af en gruppe bestående af både professionelle kommunikationsfolk, certificerede IVK-trænere, trænere under uddannelse samt IVK-entusiaster. De delte et ønske om en fælles ramme for  videns- og erfaringsudveksling, undervisning og træning i Ikkevoldelig Kommunikation (IVK) – Girafsprog.

Menneskene bag LIVKOM ønsker, at medvirke til at volden i vores samfund mindskes, og at flere får det, de ønsker sig, på måder som andre også kan glæde sig ved. I deres arbejde har de på forskelligvis fokus på, at løse konflikter og træne mennesker i, at  møde sig selv og andre med empati og forståelse.

 

Bestyrelsen  i LIVKOM

Kirsten-Kristensen_profil 2

Formand

Kirsten Kristensen
Tlf: 40 35 09 55
Mail: kirsten@livkom.dk

Kasserer

Karsten Schacht-Petersen
Tlf: 64 88 17 97
Mail: karsten@livkom.dk

Sekretær

Pia Skalshøi
Tlf: +46 76 76 25 542
Mail: sekr@livkom.dk

Bestyrelsesmedlem

Birthe Davidsen
Mail: birthe@livkom.dk

Bestyrelsesmedlem

Carl Plesner
Tlf: 23 81 70 18
Mail: carl@livkom.dk

 Revisor

Revisor

Niels Søndergaard Jensen
Tlf:  28 43 23 73
Mail: niels@ar-kon.dk

Profil billede af Vanesa medlemskoordinator

Medlemskoordinator

Vanesa Alemany
Mail: medlem@livkom.dk

Sekita Ruebeksen_2

Webhjælper

Sekita Rubeksen
Tlf: 28 91 06 43
Mail: sekita@livkom.dk

Kursussekretær

Pia Møller
Mail: piamoller@livkom.dk